Potisk médií


Nabízíme technologie: etiketa, sítotiskofset

Etiketa

Tato technologie polepení médií lesklou plnobarevnou či černobílou etiketou je nejrychlejší možností potisku CD a DVD. Umožňuje zpracovávat zakázky v termínech již od 1 do 24 hodin a je vhodná zejména pro výrobu malých sérií do cca 500 kusů nosičů, případně i jen výrobu kusovou. Nejčastěji se tedy využívá v kombinaci s duplikací CD-R a DVD-R.

Tisk je realizován kalibrovanou laserovou tiskárnou až do rozlišení 4800 DPI, čímž je zaručena velmi věrná reprodukce barev ve vysoké kvalitě tisku.

Toto je také ideální varianta potisku zejména v případě, že motivem je fotografie nebo plnobarevný obrázek s jemnou kresbou či drobnými detaily.

Průměr etikety pro standardní média je 118 mm. Nejběžněji používané etikety mají středový otvor 18 mm, lze ale použít i jiné, např. s otvorem 36 mm a další.

Etiketou lze potisknou i „mini“ média (8 cm), kdy její průměr je 78 mm se středovým otvorem 18 mm, a také CD-R vizitky.

Sítotisk

Potisk sítotiskem umožňuje tisk barev PANTONE i CMYK v kvalitě 120 LPI. Tisk lze realizovat na podkladovou bílou barvu pro zajištění barevné věrnosti (jako tisk na bílý papír), nebo přímo na stříbrnou plochu nosiče a tím vytvořit zajímavé optické efekty jeho nepotištěných částí v kontrastu s tiskem.

Sítotisk je ideální pro potisk plných barevných ploch nebo tehdy, je-li nutné dodržet přesnou barevnost (např. loga) a také pro tisk tzv. pérovek (jednobarevných motivů o 100% krytí). Tisknout lze maximálně 5 přímých barev.

Výhodou je možnost realizace potisku již v nákladech od 100 kusů (dle motivu).

Nevýhodou sítotisku je hrubší rastr. Při tisku vícebarevných rastrových motivů je vhodnější ofsetový potisk nebo při malých nákladech potisk etiketou.

Průměr potisknutelné plochy standardních médií sítotiskem je 118 mm. Minimální velikost středového otvoru (nepotisknutelné plochy) se liší v závislosti na typu a povrchu média. U většiny „R“ médií (zapisovatelných, tj. pro pozdější duplikaci) je její průměr obyčejně 37 mm, u disků lisovaných pak 18 mm.

Ofset

Nejkvalitnější možnost potisku médií. Jedná se o stejnou technologii, kterou se např. tisknou na papír časopisy apod.

Potisk ofsetem umožňuje tisk barev CMYK ve vysoké kvalitě 175 LPI na nosiče se stříbrným povrchem, většinou opatřené navíc podkladovou bílou barvou pro zajištění barevné věrnosti. Ofsetové barvy totiž nemají 100% krytí a pokud není použita bílá podkladová barva, pak stříbrný povrch nosiče těmito barvami prosvítá, čímž jsou barvy zkresleny a jemné linky a grafika díky tomuto efektu mohou zanikat.

Tato metoda je ideální pro tisk rastrových motivů tvořených např. fotografiemi či jinými obrázky.

Ofsetový tisk je možné realizovat již od nákladu 300 kusů.

Průměr potisknutelné plochy standardních médií ofsetovým tiskem je 118 mm. Minimální velikost středového otvoru (nepotisknutelné plochy) se liší v závislosti na typu a povrchu média. Pro zapisovatelná média (určená např. k pozdější duplikaci) je „střed“ obyčejně u CD-R 17, 20 nebo 35 mm, u DVD-R pak 20 nebo 35 mm. U standardních lisovaných disků je minimální průměr středové nepotisknutelné plochy 18 mm.

Cenu vaší poptávky můžete snadno zjistit pomocí našeho on-line kalkulátoru.